Peterborough Curling Club logo   Peterborough Curling Club
2195 Lansdowne St. W., Peterborough, Ontario K9J 0G5 705-745-8252
Show all Sponsors
Become a Sponsor







 Congratulations to the 2017/2018 League Winners

                                           
      Business Women 1st Place - Medical Centre                                                                       Business Women 2nd Place                      
    (l to r) Lori Thompson-Unger, Chrissy McDannold,                                                     Angela Woods, Sponsor Bob Livingston                                                                   
Sponsor Rep Michelle Caine, Sue Collins, Susan Forsyth                           (missing from photo - Michelle, Andrea Giffen, Tammy Mepstead)                                                              
 
 
 
 
 
                                                                                                                                  Men's A Division                                                                                                                                                                                                                                      Tyler O'Shea, Michael Fleming, Robert Lewis, Jason Hogan 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
                       Wednesday Open 1st Place
  Adam Gagne, Dan Murphy, Kat Murphy, Matthew Straathof
                                      
                             
                                                                                                                                                                                                                                                               
 
                                  
     
                                                 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Men's Tuesday Grand Aggregate Champions
Glenn Garneys, Tim Orpwood, Dean McNamee                                                           
(missing from picture Bob Bergmann) 
 
                                                                                                                                                  Ladies Team Entry Club Champion     
                                                                                                                                                  Patti Watson, Ruth Eppings, Kathy Burns, Kathryn Hunsberger              
 
 
 
 Sr. Men's A Division  & Overall Points
Harry Litvin, Brant Doyle, Ab Doyle
                                                      
(missing from picture Rob Roy) 
 
       
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 Sr. Men's B Division -  Rick Beatty, Bob Forsey, Bill Gordanier
(missing from picture Robin Maughan)                    
 
 
      
 Friday Evening Mixed Champions       
 Catherine Trask, Ian Owers, Sue Collins, Glenn Owers                                      
 
 
Friday Afternoon Mixed - 1st & 2nd Place Teams
1st - Ab Doyle, Hazel Litvin, Harry Litvin & spares  (in picture spare marina Wheeler)
 2nd - Mary Ellen Bannon, Bob Bannon, Helen Davidson, Doug davidson                                                                                                                                                                              
 
 
 
             PCC Sunday Junior Youth League - Everyone is a Winner!

 

       

Sr Men's Fun Spiel Pictures Oct 22,2014 (Click to Open )

Anne Mac Spiel Picture (Click to Open )

Copyright © , Peterborough Curling Club , All rights reserved.
Website powered by Curling Manager